DEN RYBÁŘSTVÍ

27. června 2018 v 9:10 | Otavínka |  víte, že ...?
Dne 27., června si připomínají Svazy rybářů a rybářská sdružení po celém
světě kromě ČR - SVĚTOVÝ DEN RYBÁŘSTVÍ a to už od roku 1985 a od r.
2001 pod záštitou OSN.


Zajímavé čtení o vodě a rybářství najdete na webovém portálu
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Libuše Libuše | E-mail | 28. června 2018 v 11:07 | Reagovat

Rybáři a rybářky se mezi čtenáři blogu asi nevyskytují. Co ten klid a pohoda u klidné hladiny, vyrovnání se se sebou, vlastními myšlenkami, vnímání přírody, od které se člověk odtahuje a je vlastně
jejím největším škůdcem.
Vodohospodářství, udržování hladiny spodních vod... Stále si myslíme, že se nás to netýká, ale pokud máte studnu,vnímáte v době sucha nižší ladinu vody. Spodní a vrchní vody spolu souvisí, koloběh vody se učí na základních školách. Problém však zůstává, proto je nutné o vodu zodpovědně pečovat.

2 Hanka Hanka | 28. června 2018 v 14:39 | Reagovat

Osobně jsem nikdy "nešla na ryby", ani mě to nenapadlo. Ovšem rybníkářství má u nás velkou tradici a jména rybníkářů jsou všeobecně známá. Něco víc jsem se dozvěděla v muzeu v Třeboni, vždyť "český kapr" to je značka. Zajímavostí je, že se tam vyšívalo i rybími šupinami, což se asi jinde nevidí. Nemusíme jít k největšímu rybníku, stačí vidět např. Staňkovský rybník a člověk se diví, jak před mnoha staletími mohl rybníkář bez moderní techniky, 3D náhledů a počítačů vybudovat takové dílo, které stojí a trvá dodnes. Bohužel, vzpomínají a oslavují se jiní, třeba "hvězdy" Superstar, ale ti, kteří opravdu dokázali vybudovat dílo doslova na koleně, zůstávají v pozadí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama